فوریه 27 2018 0دیدگاه

چندین مدل برتر فنس (بخش دوم)

بدون شک اکثر مردم فنس را از نزدیک دیده و می دانند چه محصولی است اما شاید این مسئله ذهن همگی را درگیر کند که تولید فنس به چه شکل می باشد و در فرایند تولید فنس چه اتفاقی می افتد. اگر برای شما جالب است که دانید تولید فنس به چه نحوی صورت می گیرد در ادامه با ما همراه باشید.

تولید فنس به روش گالوانیزه 

سیم گالوانیزه شده اساسا سیم براقی است که طی فرآیند شیمیایی گالوانیزه کردن در برابر زنگ زدگی و ‌خوردگی مقاوم می شود. این فرآیند که قدمتی حدود 300 ساله دارد شامل ایجاد پوشش بر روی سیم استیل با فلزی محافظ و مقاوم در برابر پوسیدگی و ‌زنگ زدگی همانند فلز روی می باشد. فلز روی رایج ترین فلز برای انجام این کار است زیرا در مقایسه با سایر مواد و منابع موجود، بهترین محافظت کاتدی را ارائه می دهد. وزن یا ضخامت پوشش فلز روی معمولا توسط ملاحظاتی همچون موارد زیر تعیین می شود: طول عمر مد نظر سیم، مورد استفاده از سیم یا محیطی که سیم قرار است در آن قرار گیرد و البته هزینه و قیمت آن.
از مزایای گالوانیزه کردن می توان به انعطاف پذیری و نرمی بسیار خوب آن اشاره کرد. سه نوع پوشش با استفاده از فلز روی وجود دارد: پوشش استاندارد، پوشش متوسط و پوشش سنگین که همگی این پوشش ها بر اساس استانداردهای و طبق قوانین موجود صورت می‌گیرند. تفاوت این پوشش ها در مقدار و ‌ضخامت پوشش می باشد که بر حسب گرم بر متر مربع محاسبه می شود.
کاربردهای رایج این نوع پوشش برای حصار بندی باغ ها و ‌زمین های زراعی مانند باغ انگور، باغ سیب و‌ مزارع، تولید فنس در صنایع، بسته بندی محصولات مختلف و هم چنین مصارف روزانه متفاوت می باشد.
فرآیند گالوانیزه کردن مورد استفاده برای تولید فنس معمولا فرآیند گالوانیزه کردن در دماهای زیاد می باشد تا وزن پوشش ایجاد شده مطابق با استانداردها و قوانین موجود باشد. اگرچه برای بعضی از کاربردها از پوشش الکترو گالوانیزه استفاده می شود، با این حال کاربردهای ضد خوردگی و ضد زنگ مورد نیاز برای تولید فنس و استفاده از آن را ارائه نمی دهد، اما باید این نکته را نیز در نظر گرفت این پوشش، ظاهری براق و درخشنده ایجاد می کند. فلز روی با ارائه محافظت کاتدی برای فریت استیل، لایه ای تشکیل می دهد که باعث می شود فنس در برابر خوردگی و ‌زنگ زدگی مقاوم شود. این پوشش نسبت به پوشش رنگی یا پلاستیکی متفاوت است زیرا این پوشش با واکنش های شیمیایی محافظت به عمل می آورد و فقط یک پوشش سطحی نمی باشد.
در صنعت تولید فنس، روش های ساخت متفاوتی در تولید فنس و محصول نهایی استفاده می شود. معمولا فنس ها از سیم پیش گالوانیزه شده ساخته می شوند که خود سیم گالوانیزه شده است و سپس در تولید فنس به کار گرفته می شود. در بعضی موارد، فنس ها از از سیم براق تولید می شود و سپس گالوانیزه می شود. این کار باعث می شود که محصول نهایی ظاهری غیر یکدست داشته باشد و گاهی اوقات ظاهر آن موج دار و ناهموار می باشد.

برای اطلاع بیشتر از تولید فنس می توانید به سایت مراجعه نمایید و یا با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم.

modir

Write a Reply or Comment

دو × یک =