ژوئن 25 2018 0دیدگاه

7 اشتباه رایج در تولید فنس برای دام ها ( بخش اول)

در این مقاله می خواهیم در مورد اشتباهات رایجی که در تولید فنس مخصوص دام ها انجام می گیرد صحبت کنیم. اگر می خواهید بدانید مهمترین دلایل تولید فنس چیست؟ به مقالات قبل مراجعه کنید.

اگر فردی حرفه ایی و همه فن حریف هستید یا اینکه فقط کمی با چوب، سیم و فلز آشنایی دارید باید بدانید وقتی صحبت از دام می شود، تولید فنس مخصوصا برای دام ها تخصص خاصی می خواهد که همه نمی توانند این کار را انجام دهند. در اینجا چند مورد از اشتباهات رایج در فنس کشی را از زبان دو دامدار و متخصص حرفه ایی شرح خواهیم داد.

تولید فنس میله های کوتاه و کوچک در گوشه ها و فرورفته در زمین تا عمق کم

این اشتباد در فنس کشی یکی از اشتباهات رایج تولید فنس محصوب می شود. که معمولا از نوع فنس کشی با سیم خاردار است. در واقع اشتباه اینجاست که از میله هایی با اندازه استاندارد و مناسب در تولید فنس استفاده نشده است و همچنین میله ها به خوبی در خاک فرو نرفته اند. ضخامت میله ها به استحکام فنس بستگی دارد.

چطور این اشتباه در تولید فنس را برطرف کنیم؟

میله ها را در زمین نگه دارید. تا نهایتا تا 10 قدم مناسب است. استفاده از دستگاه مهار بند به صورت مورب. به این صورت که گوشه های مهاربست 4 اینچ با اندازه 10 قدم برای میله باشد و به اندازه نیم اینچ داخل میله اصلی در گوشه ها فرو رود.

تولید فنس با فضای کم بین میله ها

کسانی که فنس کشی می کنند دوست دارند با تعداد میله های بسیار زیادی تولید فنس کنند این در حالی است که از لحاظ ساختاری در تولید فنس باید در هر 16.5 متر یک میله قرار بگیرد و میله ها خیلی بهم نزدیک نباشند.

چطور این اشتباه در تولید فنس را برطرف کنیم؟

اگر تولید فنس به صورت الکتریکی انجام شود باید 80 تا 100 میله استفاده شود.یا اینکه در هر مایل حدود 50 میله بکار رود.

modir

Write a Reply or Comment

18 − 6 =