ژوئن 23 2018 0دیدگاه
تاریخچه تولید فنس

تاریخچه تولید فنس ( بخش دوم)

در این قسمت از طراحی و تولید فنس می خواهیم درباره تاریخچه تولید فنس برایتان توضیح دهیم. همانطور که در مقالات قبل شما را با تاریخچه تولید فنس ( بخش اول) وتولید فنس چوبی آشنا کردیم در این مقاله نیز می خواهیم مطالبی را در مورد تاریخچه تولید فنس آهنی به اطلاعتان برسانیم.

تولید فنس آهنی

ممکن است فنس های چوبی به نظرتان زیبا و جذاب باشند اما متاسفانه فنس های چوبی بالاخره خراب می شوند و از بین می روند. به همین خاطر تولید فنس آهنی همیشه بادوام تر است و فنس های آهنی از مقاومت بیشتری برخوردارند. ریشه تولید فنس آهنی و فلزی از کشور های اروپایی گرفته شده است اما در کشور های آمریکایی تولید فنس آهنی بیشتر رواج پیدا کرد. در ساختار تولید فنس آهنی کمتر از 35 در صد کربن استفاده می شد. تولید فنس با آهن معمولی بسیار ساده تر از تولید فنس با فنس های استیل است زیرا با دوام تر و شکل پذیری آسان تری نسبت به سایر فلزات دارند. از این مدل تولید فنس بیشتر در فنس کشی های کنار دریا و در جنگل ها استفاده می شد. تولید فنس با فنس های آهنی بیشتر به شکل فر فورژه بودند.

تولید فنس با چدن

در سال 1840 تولید فنس بیشتر با فنس های چدنی انجام می شد. خلاقیت و زیبایی در این مدل فنس ها بسیار بیشتر شد. البته تولید فنس با بکار گیری چدن برای فنس ها خیلی قیمت مناسبی نداشت و از لحاظ اقتصادی به صرفه نبود. چدن علاوه بر تولید فنس در جاهای دیگری نیز مورد استفاده قرار می گرفت از خانه گرفته تا مجسمه سازی و اسباب و اثاثیه خانه از چدن استفاده می شد. یونانی ها از چدن علاوه بر تولید فنس برای ساخت پنجره استفاده می کردند.

تولید فنس با چدن محدود به زمان های قدیم نمی شود و طراحان و تولید کنندگان فنس هنوز هم می توانند از چدن برای فنس کشی استفاده کنند.

modir

Write a Reply or Comment

13 − سه =